Zahájení 28. ročníku projektu „Bavorsko-český výměnný školní rok“

Jan ŽídekAktuality

Ve středu 4.10.2023 byl v budově Úřadu zemské rady ve Wunsiedlu oficiálně zahájen 28. ročník projektu
„Bavorsko-český výměnný školní rok“ financovaný Bavorskou státní kanceláří a Německo-českým
fondem budoucnosti a věnovaný českým gymnazistům ve věku 16 až 18 let, kteří se rozhodli strávit
školní rok 2023/2024 na některém gymnáziu v Bavorsku.

Koordinátorem celého projektu je EUREGIO EGRENSIS. Slavnostního zahájení se zúčastnili nejen stipendisté, jejich rodiče a zástupci škol, ale i členové jejich hostitelských rodin. Účastníky shromáždění pozdravili Florian Rieder, člen výkonného výboru pracovní skupiny bavorské části Euregia, společně s Janem Pickou, úřadujícím předsedou českéčásti. Prostřednictvím videa přednesl svůj pozdrav i prezident Euregia Peter Berek.
Pro tento školní rok získalo stipendium 20 studentů, z nichž 16 je ubytováno v hostitelských rodinách a 4 na internátu. Možnosti proniknout hlouběji do všedního života německé rodiny a školy a zdokonalit se v německém jazyce využil také Radek Truhlář, student 8. A naší školy, který navštěvuje gymnázium ve městě Höchstadt an der Aisch. Výměnný školní rok začal 12. září a bude ukončen v posledním týdnuv červenci.
V aktuálním školním roce mohou být udělena i další místa. Za tímto účelem hledá Euregio stále hostitelské rodiny se zájmem ubytovat studenty z České republiky.

Marie Snížková