Šťastná sedmička z celostátní přehlídky SOČ

Millionová HedvikaAktuality, Biologie

Ve dnech 21.-23.června se konala v Pardubicích v areálu SPŠ Elektrotechnické a VOŠ celostátní přehlídka prací SOČ. Na organizaci této přehlídky se spolupodílela také Univerzita Pardubice a Pardubický kraj. Naši školu reprezentovaly studentky septimy – Markéta a Martina Šupkovy. Postoupily s prací „Starček úzkolistý – krásný, úspěšný a nebezpečný“, kterou zpracovávaly pod patronátem Vysoké školy zemědělské v Praze.

Zabývaly se výskytem starčku úzkolistého, který je novým druhem popsaným na území našeho kraje. Vlastní mapování doplnily i laboratorními testy klíčivosti v různých podmínkách.

V silné konkurenci prací přihlášených do oboru č. 4 – Biologie, geografie, geologie – obsadily krásné sedmé místo.

Oběma autorkám moc blahopřejeme a věříme, že cenné zkušenosti, které při psaní práce získaly, v budoucnu zúročí!