Chebská mozaika 2024

Michal FlaksaAktuality, Tělesná výchova

Oblíbenou volbou studentů septim a třetích ročníků gymnázia bývá v oborovém týdnu Chebská mozaika, sportovní kurz složený z rozmanitých aktivit, které nabízí naše město a přilehlé okolí. Ani v letošním školním roce tomu nebylo jinak.

V týdnu od 17. 6. do 21. 6. měli naši studenti možnost prověřit si svou všestrannost. Hned na úvod kurzu nás v pondělí čekala zkouška odvahy a síly v lanovém centru na nově vybudovaném okruhu. Nový o poznání náročnější okruh dal studentům a studentkám zabrat, ale většině se podařilo překonat všechny překážky. Komu rychle klesla hladina adrenalinu, mohl si ji hned v zápětí zvednout na houpačce s výhledem na areál Krajinky. Bylo načase zklidnit tepovou frekvenci. Další disciplínou úvodního dne kurzu totiž byla lukostřelba. Všichni prokázali dobrou mušku. Děvčata navíc potvrdila, že v našem kmeni lovců a sběračů, by bylo podstatné zastoupení žen mezi lovci.

S nasbíranými zkušenostmi z lanového centra  jsme se v úterý pustili do zdolávání vertikál na horolezecké stěně v DDM Sova, kde nás jistili zkušení lezci a instruktoři. Na závěr si odvážnější ze skupiny studentů mohli vyzkoušet houpačku. Než vůbec došlo na houpání, museli se naši lezci a lezkyně odhodlat ke skoku ze stěny do prázdna (viz galerie). Druhou tentokrát odpočinkovou aktivitou v pořadu dne byl minigolf. Slunce pálilo a míčky se ochotně kutálely po rozpáleném betonu do jamek.

Ve středu byly na programu míčové hry v areálu Krajinky. Přestože nebylo úplně plážové počasí, největší oblibě se těšil beachvolejbal. Jeho obliba neklesla ani ve čtvrtek, kdy jsme se vydali na městské koupaliště Dřenice, které nabízí lepší podmínky pro plážové sporty. Počasí zrovna nevybízelo ke koupání, ale skupinka otužilejších chlapců se nenechala odradit a zkontrolovala skutečnou teplotu přehradní nádrže Jesenice. Celý týden jsme završili přestřelkou týmů v Paintball aréně Střížov.

Fotky a videa naleznete zde.

Děkujeme účastníkům kurzu a těšíme se na další ročník.

B. Stehlíková, D. Hájek Janatová, M. Flaksa