Ekonomická olympiáda a NG

Stanislav CisarikAktuality

V průběhu 23.-26. ledna 2023 proběhla na škole Ekonomická olympiáda pro žáky tercií a kvart. Zájem byl obrovský – zúčastnilo se celkem 17 soutěžících, kteří se v časovém limitu 40 minut věnovali celkem 25 uzavřeným úkolům.

Ty byly zaměřené na dvě oblasti:

1. ekonomie (základní pojmy, dějiny ekonomického myšlení), mikroekonomie (poptávka, riziko, náklady, teorie her), makroekonomie (HDP, měnová politika), mezinárodní ekonomie a aktuálního dění v rámci České republiky, Evropské unie a světa.

2. finanční gramotnost: plánování, rozpočtování, spoření, úvěry a pojišťovnictví.

Celkem 13 žákům se podařilo zařadit mezi úspěšné řešitele (hranice byla od 13 bodů výše), příčemž rozdíl mezi 1. a 13. místem byl pouhé 4 body. Na postup do celostátního kola mezi 100 nejlepších řešitelů to bohužel nestačilo (o pořadí rozhodoval 1. počet bodů. V případě shody jednotlivé výsledky seřadil čas, který žáci potřebovali k vyplnění testu).

Děkuji za účast a přeji mnoho štěstí i v dalších soutěžích.

Stanislav Cisarik