Z Chebu až do Kyjeva

Antonín JalovecAktuality

Tak daleko (pomyslně) dorazilo deset učitelů našeho gymnázia, kteří se zapojili do celostátní výzvy Do práce na kole. Tisíce lidí napříč republikou v rámci ní po celý měsíc květen upřednostňovaly bezmotorovou dopravu do zaměstnání před cestami automobilem. Trasy, které urazili chůzí, během či na kole, zaznamenávali do systému, který data shromažďuje.

Jitka Joanidisová, Dita Lorencová, Daniela Černá, Dagmar Hájek Janatová, Michal Flaksa, Jan Žídek, Stanislav Cisarik, Libor Matoušek, Milan Kůtek a Antonín Jalovec celkově ušli/ujeli 1 635 km, což odpovídá vzdálenosti z Chebu až do hlavního města Ukrajiny, a „ušetřili“ tak 262 kg emisí oxidu uhličitého . Ještě cennější je, že učitelé dosáhli více než 96% pravidelnosti cest, což je vysoko nad celostátním průměrem (68 %).

Děkuji všem kolegyním a kolegům za aktivitu a věřím, že příští rok se podaří do akce zapojit i žáky naší školy, pro něž je organizována obdobná akce Do školy na kole.